Asla Aşağı Bakmayacağız

Demokratik haklarını kullanmak isteyen gençlere yönelik saldırı ve uygulamalar Kabul Edilemez!
Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci ve öğretim üyelerinin “Kayyum” olarak atanan Rektöre karşı demokratik ve özerk üniversite talebini içeren eylemleri devam ederken iktidarın en meşru demokratik hakkını kullanan öğrencilere yönelik nefrete varan söylemleri giderek de artmaktadır. İktidarın bu söylemlerinden güç ve kuvvet alan kolluk güçlerinin demokratik tepkilerini göstermek isteyen öğrencilere yönelik saldırılarının dozu da giderek artmaktadır. İstanbul ve Ankara’da Boğaziçi öğrencileri ile dayanışmak amacıyla yapılan eylemlere polisin saldırısı ve gözaltılardan sonra dün de İzmir’de Emek ve Demokrasi Güçlerinin düzenlediği eyleme polisin müdahalesi ve özellikle gençlere yönelik saldırısı damga vurdu. Daha basın açıklaması başlamadan gençlere müdahale edilmiş ve 50 nin üzerinde genç dövülerek, darp edilerek gözaltına alınmıştır.
Demokratik haklarını kullanmak için bir araya gelen gençlerin eylemlerini, biber gazı, cop, kaba dayak, yerlerde sürükleme, tekmeleme, ters kelepçe kullanma, taciz, aşağılama, küfür etme, gibi yöntemlerle bastırma ve engelleme girişimleri kabul edilemez.
Başta AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere iktidarın sözcüleri bir an önce gençlere yönelik ötekileştirici, hedef gösterici söylemlerinden vazgeçmeli ve kolluk güçlerinin gençleri yönelik saldırıları durdurulmalıdır
Yeşil Sol Parti İzmir İl Örgütü olarak kolluk güçlerinin İzmir Emek ve demokrasi güçlerince yapılan etkinliğe müdahalesini kınıyor, haklı taleplerini dile getiren üniversite gençliğinin yanında olduğumuzu ve onlara yapılan kötü muamelenin takipçisi olacağımız kamuoyuna duyururuz.
YEŞİL SOL PARTİ İZMİR İL ÖRGÜTÜ

PAYLAŞ