Avrupa Yeşilleri ‘nden Kutlama

Sevgili Ayşe ve İbrahim,
Yeşil Sol’un eşsözcüleri olarak seçilmenizden dolayı her ikinizi de Avrupa Yeşilleri adına en içten duygularımızla tebrik ederiz.
Hepimizi sürekli tehdit eden iklim krizi bir yana COVID-19, sosyal ve ekonomik sıkıntılara da yol açan yüzyılın en büyük sağlık krizidir. Yeşiller; sürdürülebilirlik, demokrasi ve kapsayıcılık değerlerimiz doğrultusunda her zamankinden daha fazla ses çıkarmalı ve toplumu mümkün olduğunca etkilemelidir. Yüzleşmek durumunda kaldığınız siyasi duruma rağmen Türkiye’de bu değerleri tanıtmak için gösterdiğiniz sıkı çalışmanızı takdir ediyoruz.
Yüz yüze geldiğiniz farklı zorluklarda; özellikle de Türkiye’nin yakın zamanda İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine dolayımıyla Toplumsal Cinsiyet Eşitliği gibi konularda partinize destek olmaya devam edeceğimizi bir kez daha ifade etmek isteriz. Türkiye’ye İstanbul Sözleşmesi’ne yeniden katılma çağrısı yapmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.
Cihan Erdal davasında yaşanan son olumlu gelişmelerden memnuniyet duyduk. Umarız tüm suçlamalar bir an önce düşer ve o da evine dönebilir.
Daha yeşil, daha adil ve daha demokratik bir Türkiye için sizinle kurduğumuz yakın işbirliğini sürdürmek için sabırsızlanıyoruz.
Bu yılın ilerleyen dönemlerinde sizinle buluşmayı da dört gözle bekliyoruz.
Saygılarımızla…

Avrupa Yeşilleri Eşsözcüsü
Evelyne Huytebroeck – Avrupa Yeşilleri Eşsözcüsü
Vula Tsetsi – Komisyon Üyesi

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab
PAYLAŞ