Baskılara İnat Yaşasın Hayat

Bu sabah saatlerinde aralarında seçilerek göreve gelmiş Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’in de olduğu, altı yıl önce HDP MYK’sında görev yapmışlarla beraber toplam 82 kişi, evleri basılarak gözaltına alınmıştır.

Bu gözaltılar demokratik siyasetin, düşünce özgürlüğünün, muhalefet etme özgürlüğünün, yaratılmaya çalışılan barış ortamının yok edilmesini amaçlayan insan haklarını ihlal eden, baskı kurmanın dışında herhangi bir hukuki arayışı olmayan gözaltılardır.

Yeşil Sol Gençler olarak; barış, ekoloji, eşitlik, gençlik hakları, adalet, alanlarında; toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı, şiddetsiz, özgürlükçü ve şenlikli bir siyaset yürütmekteyiz. Şiddet ve çatışmaya dayalı bu tür baskıların karşısında Yeşil Sol Parti ve diğer HDP bileşenlerinin yanındayız. Bizler, barışın sesini yükselterek; adalet, özgürlük ve eşitlik mücadelesini her alanda demokratik siyasetle ve dayanışma içerisinde yapmaya devam edeceğiz.

Bu sabah yapılan ev baskınlarıyla gözaltına alınan, aralarında Yeşil Sol Gençler üyesi Cihan Erdal’ın da olduğu arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır. Barış ve demokratik siyasetin önü açılmalıdır.

Yeşil Sol Gençler

PAYLAŞ