Bu Bahar Hem Barışı Hem De Virüs’le Baş Etmeyi Müjdelesin!

Demirci Kawa’dan bugüne halkların yüzyıllardır kutladığı, bahara ve yaşama merhaba diyen, zalimlere karşı direnişi ifade eden Newroz hoş gelsin, bu bahar ateşinde barışı ve virüssüz, sağlıklı bir yerküreyi müjdelesin! Baharı ve doğanın uyanışını şenlik haline getiren tüm halkların bayramı kutlu olsun!

2020 Newroz kutlamaları korona virüsü nedeniyle iptal edilmek zorunda kalındı. Ancak bu erteleme Anadolu coğrafyasındaki tüm halkların barış ve eşitlik talebini erteleyemeyecektir. Bu yıl alanlarda birlikte kutlayamayacak olmanın hüznü, yüreklerimizde Newroz ateşini daha da harlayacaktır.

Tek adam rejimi yenilip Türkiye demokratikleştirilmeden, Kürt sorunu müzakere ile barış ve eşitlik temelinde çözülmeden, ekolojik yıkım sonlandırılmadan, iktisadi adalet sağlanmadan mutlu yarınlardan bahsetmek elbette imkansızdır. Tüm dünyada hüküm süren otoriter tek adamların karşısında eşitlik, adalet, özgürlük ve demokrasi isteyen bizler, mücadelemizi büyütmeye kararlıyız.

Savaşsız, sömürüsüz, eşit ve özgür bir bahar için mücadelemiz devam ediyor. Tüm canlılarla ile birlikte barış içinde bir yaşam özlemini yaşatanların şenliğine selam olsun.

Newroz Piroz Be !

Newroz Kutlu Olsun!

Eylem Tuncaelli – Sinan Tutal

Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri

PAYLAŞ