Bursa İl Örgütümüz 10 Ekim Katliamında Hayatını Kaybedenleri Andı

Partimizin Bursa İl Örgütü 10 Ekim Ankara Katliamı’nda hayatını kaybedenler için oluşturduğu “10 Ekim Barış Ormanı”nda anma gerçekleştirdi.

Bursa İl Örgütümüzün Nilüfer ilçesinde boş alanı ağaçlandırarak oluşturduğu ’10 Ekim Barış Ormanı’nda gerçekleştirilen anmaya birçok parti ve kurum temsilcisi katıldı.

Katliamda yitirilenler anısına gerçekleştirilen saygı duruşu sonrası konuşmalar yapıldı. Konuşmalarda katliamın devlet kurumlarının gözetiminde IŞİD tarafından gerçekleştirildiği vurgulanarak hedefin barış ve demokrasi olduğu ifade edildi.

Bursa ve diğer kentlerde 10 Ekim anmalarının yasaklanması da eleştirilerek “katliam yapmak serbest ama ölenleri anmak yasak, barış ve demokrasi talebimizi engelleyemeyeceksiniz” denildi. Özellikle de Bursa Valiliğinin demokrasi güçlerinin hiç bir eylemine izin vermediğini ama AKP’liler ve şeriat yanlılarına sokakların serbest olduğu da vurgulandı.

OHAL ile birlikte iyice ağırlaşan baskılar karşısında tek çarenin bir araya gelmek olduğu belirtilirken, “demokrasiden, barıştan, eşitlikten, özgürlükten, emekten, laiklikten yana olan tüm güçlerin birlikte mücadelesi zorunludur. Barışı birlikte yeşerteceğiz” denildi.

Daha sonra katliamda yitirilenleri simgeleyen ağaçlara karanfil bırakılarak anma etkinliği sona erdirildi.

 

PAYLAŞ