Çoklu Krize Yeşil Çözümler

Dünya çok zor bir dönem yaşıyor. İklim krizine eklenen pandemi ve ekonomik kriz sadece bireyleri değil rejimleri de tahrip ediyor. Demokratik kazanımlar baskıcı rejimler tarafından birer birer yok edilmeye çalışılırken, geniş kesimler itirazlarını yüksek sesle dile getiriyorlar.
İtiraz etmek günümüzün vaz geçilmezi ama yeterli değil. Var olan çirkinliklerin yerine neyi koyacağımızı da söylemek gerekiyor. Avrupa Yeşiller Partisi’nin son Konsey toplantısı Avrupa’nın tüm Yeşil hareketlerinin bu konudaki tartışmalarına sahne oldu. Akıl birliği yaparak ama sonuna kadar tartışarak pandemiyi krizden çıkış fırsatı haline getirmenin yolları arandı.
Bu krizden çıkmak için baskıcı politikalar değil, eşitlikçi, dayanışmacı, ekolojik ve özgürlükçü politikalara ihtiyaç olduğunda anlaşıldı, bunlar belirlendi. Dileğimiz tüm Avrupa ülkelerindeki Yeşillerle beraber sesimizi yükseltmek. Bizim neler önerdiğimizi merak ediyorsanız ekteki videoyu izleyin. Beğenirseniz sesinizi sesimize katın. Beğenmezseniz eleştirilerinizi iletin ama lütfen susmayın. Sustukça sadece sıra bize gelmeyecek, Dünya YOK OLACAK.
PAYLAŞ