“DEMOKRASİ İÇİN BİR NEFES” MİTİNGİNE DAVET

Uzun süredir bir yok oluş hikayesi yaşıyoruz.   

Varlığımız parça parça gidiyor elden.   

Toplumsal mutabakat, dayanışma, Anayasa, hukuk lime lime ediliyor.   

Siyasal cinayetler, parti kapatma davaları ile demokrasi yok ediliyor.  
 
Çürümüş bir iktidar, çürümüş bir düzen; her yerinden irin akıyor. Artık gizlisi saklısı yok. 

Yolsuzluk, mafya, rant ilişkileri ile halkın malları, ülkenin yeraltı ve yer üstü kaynakları, doğası yağma ediliyor. Pandemi döneminde emekçilerden canı pahasına çalışması beklenirken düşük ücret, ağır vergi yükleri ve temel tüketim maddelerine yapılan zamlarla ekonomik krizin faturası yine emekçilere çıkarılıyor.  

Ülke yok ediliyor.  
Bizleri yan yana tutan ne varsa demokrasi, adalet, barış açıkça tehdit altında. 

Demokratik kazanımlarımız, temel hak ve özgürlüklerimiz, üniversitelerimiz yok edilmek isteniyor; barış yerine savaş, demokrasi yerine kayyum, özgürlükler yerine fezlekeler, yaşam hakkının yerine siyasal cinayetler yeğleniyor. 
Kadın, genç, işçi, emekçi, köylü, esnaf… İnsanlık yok ediliyor.   

Nefes alamıyoruz, varlığımız, var olma nedenlerimiz, geleceğimiz tehdit altında!  

“Bizler, bu ülkenin gerçek sahipleri, üretenleri, gençleri, kadınları, ezilen halkları olarak var olmak istiyoruz, nefes alabileceğimiz özgür bir ülke istiyoruz.  

Savaşsız, şiddetsiz, sömürüsüz, tahakkümsüz,  barışçıl, adil, demokratik, ekolojik, eşit ve özgür bir yaşam mümkün.  Yeşil Sol Parti olarak,  emek ve demokrasi güçlerinin sesine sesimizi, nefesine nefesimizi ekliyor, hep birlikte “ Denizler kazanacak, faşizm kaybedecek “ diyor, tüm üyelerimizi, dostlarımızı ve halkımızı miting ve konser coşkusuna katılmaya çağırıyoruz.  

Tek adam rejiminin tüm faşist saldırılarına karşı ‘Demokrasi İçin Bir Nefes’ miting ve konserinde, 8 Temmuz Perşembe günü saat 18:00 ’de Gündoğdu Meydanı’nda  buluşalım.   

DENİZLER KAZANACAK, FAŞİZM KAYBEDECEK. 

PAYLAŞ