Eş Sözcümüz Naci Sönmez ‘Adalet Yürüyüşü’ne katıldı

Yeşil Sol Parti olarak CHP’nin başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılarak destek verdik.

Eş Sözcümüz Naci Sönmez, MYK üyelerimiz Çağdaş Küpeli ve Abdullah Çiftçi, İstanbul Eş Sözcümüz Cengiz Şanlı, İstanbul, Ankara, Zonguldak’tan üyelerimiz ‘Adalet Yürüyüşü’nde Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyerek herkese adalet talebini desteklediklerini ifade ettiler.

“En temel evrensel değerlerin, insan haklarının ve hukuk ilkelerinin yok sayıldığı OHAL kuşatması altında hiç bir delil olmaksızın bir milletvekilin mahkum edilmesini şiddetle kınıyor ve asla kabul etmiyoruz.

OHAL rejimi altında hak ihlallerinin arttığı bu dönemde; yüzbinlerce kamu emekçisi ihraç edildi, gazeteciler tutuklandı,  Nuriye Gülmen, Semih Özakça’nın yaşaması için tıbben kritik aşamaya gelindi. Kamu alanındaki cadı avının ve OHAL koşullarında, KHK’lar eliyle yapılmakta olan kıyımların toplumda yaratmış olduğu endişe çığ gibi büyümektedir.

15-16 Haziran şanlı işçi direnişinin başladığı bu tarihsel günde demokratik değerlere sahip çıkan herkesin; birlik, dayanışma ve mücadele bilinci ile eşitlik, özgürlük ve adalet mücadelesini büyütmesi artık bir zorunluluktur. Yaşadığımız coğrafyada, en çok barışa, eşitliğe ve adalete ihtiyacımız olan zorlu günlerden geçmekteyiz.

HDP Eş Genel Başkanları ve tüm milletvekilleri, belediye eş başkanları ve gazeteciler özgür olana kadar, haksız ve hukuksuz bir şekilde işten atılan herkes işlerine geri dönene kadar demokratik haklarımızı kullanarak mücadelemizi büyüteceğiz.” 

PAYLAŞ