“Eş sözcüsmüz İbrahim Akın ”Bu rejimden kurtulmanın yolu bu iktidardan kurtulmaktan geçiyor”

Yeşil Sol Parti, İstanbul 2. Olağanüstü Kongresi yapıldı

Yeşil Sol Parti’nin İstanbul 2. Olağanüstü Kongresi 25 Aralık Pazar günü İstanbul’da Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde “Birlikte kazanacağız” şiarıyla yapıldı. Partimizin İstanbul Eş Sözcülüğü’ne Beser Çelik ve Mevlüt Ustabaş seçildi.

 Kongreye çok sayıda delegenin yanı sıra, eş sözcümüz İbrahim Akın, HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, çeşitli sendika, dernek ve siyasi parti temsilcileri de konuk olarak katıldı.

Eş sözcüsmüz İbrahim Akın

 “Bu rejimi değiştirmenin yolu, bu iktidarı değiştirmekten geçiyor”

Yeşil Sol Parti genel eş sözcümüz İbrahim Akın yaptığı konuşmada her gün daha çok sıkışan iktidarın bundan sonra da her türlü saldırıyı yapmaktan kaçınmayacağını, fakat buna karşı kendilerinin de bu saldırılara karşı hazırlıklı olduklarını belirterek “bu rejimden kurtulmanın yolu bu iktidardan kurtulmaktan geçiyor” dedi.

 “Saldırıların nedeni iktidarı kaybetme korkularıdır”

Kongrede konuşan HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm de toplumun ve demokratik muhalefetin her yerde iktidarın saldırılarına maruz kaldığını söyledi. Gülüm “Her yerde yoğun bir saldırı ile karşı karşıyayız. Bu saldırıların asil nedeni iktidarı kaybetme korkularıdır. Yeşil Sol Parti, HDP ve Emek-Özgürlük İttifakı iktidarın bu saldırılarına karşı cevabı verebilecek güçlerdir” dedi.

 “Sorumluluk almaya hazırız”

Kongrede yapılan değerlendirmelerde, yoğun örgütlenme faaliyeti yürüten Yeşil Sol Parti’nin, seçimlere girme yeterliğini sağladığı belirtilerek HDP’nin kapatılması durumunda demokratik seçeneğin inşa edilebilmesi ve halkın iradesinin temsilinin sağlanması amacıyla sorumluluk almaya hazır olduğu vurgulandı.

 Yeni il yönetimi belirlendi

Yapılan değerlendirmelerin ardından yapılan seçimlerle yeni il yönetimi belirlendi. Yeşil Sol Partinin İstanbul Eş Sözcülüğü’ne Beser Çelik ve Mevlüt Ustabaş seçildi.

İstanbul İl Örgütü Yönetim ve Disiplin Kuruluna Seçilen Arkadailarımız

PAYLAŞ