İstanbulda Patlama: 44 kişi hayatını kaybetti 155 kişi yaralı

İçişleri Bakanı Soylu, İstanbul’daki saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 38’e yükseldiğini açıkladı. 14’ü yoğum bakımda olmak üzere 136 yaralı olduğu açıklandı.

soylu-patlama

İstanbul’da dün Dolmabahçe’de Vodafone Arena Stadyumu’nda oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçı bittikten yaklaşık 1.5 saat sonra bombalı araçla terör saldırısı düzenlendi. Aynı dakikalarda Maçka Parkı’nda ikinci patlama oldu. Polisler tarafından fark edilen canlı bombanın kendini patlattığı açıklandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu saat 11:35 civarında yaptığı açıklamada saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 38’e yükseldiğini duyurdu. Soylu yaşamını yitirenlerden 30’unun polis olduğunu belirtti. Bakan Soylu, yaralı sayısının ise 136 olduğunu belirtti.

12 Aralık 2016 itibariyle hayatını kaybeden kişi sayısının 44’e yükseldiği açıklandı.

13 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Soylu, saldırıyla ilgili soruşturmada 13 kişinin gözaltına alındığını da belirtti.

Beşiktaş’ta Vodafone Arena Stadı’nın hemen yanındaki ‘Beleştepe’ olarak bilinen yer ile Maçka Parkı’nda saat 22.30 sıralarında peş peşe iki patlama meydana geldi. Beleştepe mevkiinde Çevik kuvvet otobüsünün yakınındaki bir aracın patlatıldığı, Maçka Parkı’nda ise canlı bombanın kendini patlattığı açıklandı. İlk patlama sonrası Maçka Parkı’nda bir canlı bombanın fark edilmesi üzerine, saldırganın kendisini patlattığı belirtildi.

530x400-piksel-logo

Yeşil Sol Parti: Beşiktaş’ta yaşanan bombalı terör saldırısını kınıyoruz!

 

 

 

PAYLAŞ