Müzakere Kurulu Toplantımız 26 Kasım’da

767520c3-a9a7-4fc1-a7dc-700898a6f5eaBelediye Başkanları, Milletvekillerinin hukuksuzca tutuklandığı, Belediyelere kayyum atandığı ve demokratik siyaset alanının giderek daraltıldığı bu süreçte, ortak bir politik aklın nasıl oluşturulabileceğini ve önümüzdeki dönemin politik gündemin pratik önermelerinin ne olması gerektiğini tartışmak için Yeşil Sol Parti olarak Merkez Yürütme Kurulunun çağrısıyla bütün üyelerimize açık Genişletilmiş Müzakere Kurulu Toplantımızı 26 Kasım Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştiriyoruz.

Toplantı Gündemi:

1.       Siyasal Gündem

a.       Türkiye nereye gidiyor, Belediye Başkanları, Milletvekillerinin tutuklanması, Belediyelere kayyum atanması ve demokratik siyaset alanının daraltılması yönünde siyasi adımlar atılmasını nasıl okuyor ve Partimizin bu süreçte nasıl bir tutum alarak politika yapmasını öngörüyoruz?

b.       Muhtemel referandum sürecinde demokratik muhalefetin ve özelde Partimizin tutumu ne olmalı? Başkanlık etrafında sürmekte olan rejim tartışmasına dair siyasetimizin öncelikleri neler olmalı ve referandumda nasıl bir politik hatta ihtiyacımız bulunmaktadır?

c.       Demokratik muhalefetin ana gündemlerinden biri olan Birlik mevzusuna nasıl bakmalı ve bunun ilgili zeminlerde anlatılması ve gerçekleştirilmesi için nasıl bir yol izlenmelidir?

 

2.       Örgütsel Durum ve Politik Çalışmalar

a.       Yeşil Sol Gündem politik bir dergi olarak yerellerde nasıl değerlendirildi? Yayının örgütsel ve politik faaliyetler açısından daha işlevsel hale getirilmesi için öneriler nelerdir?

b.       WEB sitemizin yeniden güncellenerek faaliyete geçmesinin yarattığı olanaklar ve öneriler nelerdir?

c.       Yeşil Sol Akademi hazırlıkları ve fikriyatımızın ihtiyacı olan bir derneğin kurulma süreci.

d.       İl ve İlçe Örgütlenmelerinin sorunları ve yeni örgütsel imkân ve öneriler, Emek Meclisi, Kadın Meclisi ve Gençlik meclisi açısından durumumuz, ayrıca çalışma grupları gibi çeşitli araçların oluşturulmasındaki durum ve eylem planı önerileri

Toplantı tarihi : 26.11.2016

Toplantı saati   : 10.00

Toplantı yeri     : Sera Restoran

                          Perpa Ticaret Merkezi

                          B Blok Kat: 5 No : 495

                          Metrobüs Darülaceze durağı

                          Okmeydanı-Mecidiyeköy/Şişli/İstanbul

PAYLAŞ