Yeni yıla kanlı terör saldırısıyla girdik, lanetliyoruz!

İyi dileklerde bulunduğumuz, barış demokrasi üzerine cümleler kurduğumuz 2017 yılına kanlı bir terör saldırısıyla adım attık. Onlarca insanımızı bu kanlı saldırıda kaybettik. Yüreğimizi yakan bu saldırıyı lanetliyoruz.

Her fırsatta, İktidarın uyguladığı savaş politikalarının, kullandığı dilin ülkemizde iç gerilimi artırdığını ifade ettik, ediyoruz.

Kendi iktidarının devamı için kutuplaşmaları derinleştirenler, ölümlerden acı yerine kendilerine kahramanlık hikayeleri yaratanlar, yılbaşı kutlamayın diye fetva çıkaranlar bu hunharca saldırılara zemin hazırlamaktadırlar.

Yeşil Sol Parti olarak;

Bir kez daha siyasi iktidarı girmiş olduğu bu savaş politikalarından vazgeçmeye, sürekli yeni düşmanlar üreten vizyonunu değiştirerek barışçıl ve müzakere perspektifi ile hareket etmeye davet ediyoruz.

Bireylerin temel hak ve özgürlükleri üzerinden ayrımlar ve düşmanlıklar yaratan dil derhal terk edilmeli; çok kültürlü, çok dilli ve çok renkli mozaiğimizin çatlamasına yol açan uygulamalar sonlandırılmalıdır.

Yılın ilk anlarında Ortaköy’de bir eğlence merkezine düzenlenen kanlı terör saldırısını lanetlediğimizi, yaşamdan koparılan insanlarımızın acısını yüreğimizin derinliklerinde hissettiğimizi ifade ediyor; hayatını kaybedenlerin sevenlerine başsağlığı ve yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

1 Ocak 2017

Eylem Tuncaelli – Naci Sönmez

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Eş Sözcüleri

 

PAYLAŞ