Yeşil Sol Gençler : Barış Hemen Şimdi; Gözaltılar Derhal Serbest Bırakılsın

Yeşil Sol Parti Eş sözcülerimiz Eylem Tuncaelli ve Naci Sönmez, 9 Şubat 2018 tarihi sabah 6.00’da evlerine yapılan operasyonda silah zoruyla yere yatırılarak gözaltına alınmışlardır. Aynı saatlerde diğer HDP bileşeni partilerin başkan ve yöneticileri de evleri basılarak gözaltına alınmıştır.
Bu gözaltılar HDP’nin bu hafta sonu yapılacak kongresini engelleme amacında olarak, öncelikle insan haklarını ihlal etmektedir ve demokratik siyasetin, düşünce özgürlüğünün, muhalefet etme özgürlüğünün, yaratılmaya çalışılan barış ortamının yok edilmesini amaçlamaktadır.
Yeşil Sol Gençler olarak; barış, ekoloji, eşitlik, gençlik hakları, adalet, alanlarında; toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı, şiddetsiz, özgürlükçü ve şenlikli bir siyaset yürütmekteyiz. Şiddet ve çatışmaya dayalı bu tür baskıların karşısında Yeşil Sol Parti ve diğer HDP bileşenlerinin yanındayız. Bizler, barışın sesini yükselterek; adalet, özgürlük ve eşitlik mücadelesini her alanda demokratik siyasetle ve dayanışma içerisinde yapmaya devam edeceğiz.
Bu sabah yapılan ev baskınlarıyla gözaltına alınan Yeşil Sol Parti Eş sözcülerimiz Eylem Tuncaelli ve Naci Sönmez’in de aralarında yer aldığı HDP-HDK bileşenlerinin yöneticileri derhal serbest bırakılmalıdır. Şiddet ve çatışma ortamından sıyrılarak barış ve demokratik siyasetin önü açılmalıdır.

Yeşil Sol Gençler-Green Left Youth

PAYLAŞ