Yeşil Sol Kadınlar : Bu 25 Kasımda da Sokaktayız!

Bir diktatöre karşı sürdürülen özgürlük mücadelesinin öncüleri olmuştu Mirabel Kız Kardeşler elli yedi yıl önce. Bugün, bir başka diktatörün kendi rejimini inşa etmeye çalıştığı ülkemizde kadınlar, erkek-devlet şiddetinin bedelini her gün ödemeye devam ediyorlar maalesef. Ancak Mirabel kız kardeşlerden biliyoruz ki, zulüm ne kadar büyük olursa olsun, kadın mücadelesi diktatörler devirir.

Evde, iş yerinde, sokaklarda kadına yönelik şiddetin sürekli tırmandığı bir süreci yaşıyoruz. Erkekler tarafından öldürülen kadın sayısının her geçen gün arttığı, kadın ve kız çocuklarına yönelik taciz, tecavüz haberlerinin arkasının kesilmediği ülkemizde, Saray ve Akp iktidarı adeta yangına körükle gitmeye devam ediyor. Kadınlara yönelik şiddete, taciz ve tecavüze karşı bu utanç verici tabloyu ortadan kaldırmak için kadınların sesine ve taleplerine kulak vererek, yasal düzenlemeler yapması gereken siyasal iktidar, tersine her gün kadın düşmanı politika, söylem ve uygulamalarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Savaşın hukukuna, OHAL’in hukuksuzluğuna sırtını yaslayan Saray ve Akp iktidarı; biz kadınların emeği, bedeni ve kimliğine dönük yeni saldırılarla hem tek, hem adam rejimi dayatmasına devam ediyor.

Baskı ve zor uygulamalarının bin bir çeşidiyle kadınların iradesini kırabileceğini, hayatlarımızı teslim alabileceğini sananlara karşı, bu 25 Kasım’da da alanlarda olacağız. Kadın katillerine haksız tahrik indirimleriyle kol kanat geren, tacizi, tecavüzü yasalarla meşrulaştıran, kadınların mücadele ederek kazandığı haklarını birer birer gasp edenlere karşı Mirabel Kız Kardeşlerin ruhuyla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Yaşasın Kadın Dayanışması!
Yaşasın Kadın Mücadelesi!

Yeşil Sol Kadınlar

PAYLAŞ