Yeşil Sol Kadınlar; Erkek Egemenliğine, Tekçi Zihniyete Herhalde Direniyoruz!

Ülkemiz OHAL ve KHK rejimi ile yönetilirken OHAL rejiminin kendisine tanıdığı konfordan yararlanan iktidar, kadın düşmanlığını teşvik eden politikalarına hız kesmeden devam ediyor. Kadın düşmanı açıklamalar birbiri ardına geliyor ve kadınlar hedef gösteriliyor. Erkek şiddeti her gün 3 kadını aramızdan almayı sürdürüyor. Kadın cinayetleri artarak sürerken, kadına yönelik erkek şiddeti hız kesmeden devam ederken, kadınlar evde, işyerinde, sokakta tacize, tecavüze uğruyor. Ancak ana akım medya bu şiddeti görmezden gelerek yok sayıyor.

Kadınların eşit ise eşit ücret taleplerinde hiç ilerleme olmazken kadın emeği her geçen gün daha çok sömürülüyor, daha da görünmez oluyor. Kadınların yıllar süren mücadelelerinin kazanımları birer birer budanıyor. İktidar kadınların bedeni, emeği, iradesi üzerinden söz söylemeye, kararlar vermeye devam ediyor.

Her geçen gün artan hukuksuzluk ve yasa tanımazlık erkeklerin silahlanmasını ve kadınların hayatlarında en büyük tehlike olmalarına yol açıyor bunu teşvik ediyor.

Biz kadınlar hayatlarımıza yönelen müdahalelere karşı hayatlarımıza da, özgürlüğümüze de bedenimize de, kimliğimize de sahip çıkıyoruz.

Hayatımızın her alanında maruz kaldığımız ayrımcılığa, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine ve şiddete karşı bugün yine alanlardayız. Kadın dayanışmasını büyütmeye kararlıyız. Çünkü kadınlar birlikte güçlü ve gücümüzü dayanışmamızdan alıyoruz.

Barışa düşman, kutuplaştıran, ötekileştiren ve yok sayan iktidarın uygulamalarına karşı yine direnişteyiz.

Birlikte güçlüyüz! Biz varız!

Okulda, sokakta, fabrikada, tarlada her yerdeyiz.

Kadın cinayetlerine, kadına yönelik şiddete, çocuk istismarına, ırkçılığa, savaşa, doğanın talanına, tekçi zihniyete hayır demeye, eşit, özgür ve yeşil bir dünya için mücadeleye devam ediyoruz.

Birlik, mücadele ve dayanışmanın simgesi olan bugün de dünyanın tüm sokaklarında kol kolayız.

Yaşasın 8 Mart!

Yaşasın Kadın Dayanışması!

Yaşasın Feminist Mücadelemiz!

PAYLAŞ