YEŞİL SOL KAMP (17-22 Temmuz 2017) (KUŞADASI / GÜZELÇAMLI)

Yeşil Sol Atölyeler ile partimizin ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmelere ilişkin sözünü ve eylemini büyütmek amacıyla yapılan çalışmalarımızı bu defa deniz, güneş ve ormanın bir arada olduğu, öğrenmenin ve tartışmanın yanında dostlarla ve sıcak bir ortamda tatil yapmanın güzelliği ile yaşamak istedik.

Bu amaçla İzmir İl örgütümüzün ev sahipliğinde 17-21 Temmuz tarihlerinde Kuşadası Güzelçamlı Beldesi Doridaş Otelde Yeşil Sol kampımızı gerçekleştirdik.

Yeşil Sol Kampımızda hem güncel konulara ilişkin yapılan tartışma oturumlarıyla sözümüzü geliştirirken aynı zamanda kentin sorunlarından uzaklaşarak doğanın ve denizin tadını çıkardık.

1.GÜN

Yeşil Sol Kampımız 17 Temmuz Pazartesi günü sabah otele yerleşme ve tanışma ile başladı.

Öğleden sonra ilk oturumun konusu  “Emek Hareketinin Sorunları ve Yeni Yaklaşımlar” idi. Hüseyin Çağlar tarafından yapılan sunumun ardından yapılan tartışma ile devam etti.

2.GÜN

Yeşil Sol Kampımızın 2. Gün Sabah Oturumu Prof. Dr. Haluk Levent’in soruları artıran, yeniden düşünmeye ve sorgulamaya iten ‘Dünyada ve Türkiye’de Ekonomik Kriz’ sunumu ile başladı.

İkinci günün öğleden sonraki programında Prof. Dr. Erol Katırcıoğlu ile ‘ Kimlik, kimlik siyaseti, eşitlik mücadelesi ve adalet kavramı üzerine söyleşi yaptık. Küreselleşmenin yarattığı tahribat ve krizden çıkış yolları üzerine konuştuk.

3.GÜN

İki günlük yoğun programın ardından eğitim programına ara vererek 3.günü deniz ve güneşin tadını çıkarmak amacıyla tekne turuna ayırdık. Dilek yarımadasında yer alan birbirinden güzel koylarda denize girdik, Tekne turumuzu Samos (Sisam) adasının kıyılarından sürdürerek komşu Yunanıstan’a selamlarımızı ilettik.


4.GÜN

Yeşil Sol Kamp, 4. günü sabah programı Uluslararası Siyasal Gelişmeler oturumu ile devam etti. Bu oturumda Chris Stephenson ile ‘ Kibir, Irkçılık/Milliyetcilik, Secim, Kutuplaşan Dünyada Politika üzerine yapılan söyleşi oldukça keyifli geçti. Chris”e moral ve umudu artıran bu sunumu için teşekkür ediyoruz.

Yeşil Sol Kamp 4. günü öğleden sonra programında Üniversiteden KHK ile ihraç edilen öğretim görevlisi İsmet Akça ile “Seçimler, AKP, Siyasal Hegomanya ve Toplumsal Mücadele”yi konuştuk. İsmet Akça’ya değerli katkı ve analizleri için çok teşekkür ederiz. Güzel bir söyleşi oldu.


5.GÜN

Yeşil Sol Kamp 5. gün Saruhan Oluç’un “Birleşik mücadele deneyimleri ve yeni dönem ” sunumuyla başladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeşil Sol siyaset ve ekolojik mücadele üzerine yapılan Öğleden sonraki oturum Avrupa Yeşiller Eş Sözcüsü Monica Frassoni’nin partimize gönderdiği mesaj ile başladı. Oturum Eş Sözcümüz Eylem Tuncaelli’nin sunumu ve atölye çalışmalarıyla devam etti.

  1. Günün sonunda kamp katılımcılarıyla türkü dolu bir eğlencede bir arada olduk.

6.GÜN

Yeşil Sol Kampımızın Son günü EşSözcümüz Naci Sönmez’in örgütsel durumumuz ve siyasal mücadele üzerine sunumunun ardından yapılan değerlendirmelerden sonra sona erdi.

PAYLAŞ