Demokratik siyaseti savaş politikalarınızla yok etme girişimlerinize son verin!

Basına ve kamuoyuna duyurulur,
Türk Silahlı Kuvvetleri, elim Taksim saldırısını takip eden günlerde, Kuzey ve Doğu Suriye ile Irak Federe Kürdistan Bölgesi’nde hava harekâtına başladı.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin savaş uçakları ile Kuzey ve Doğu Suriye ile Irak Federe Kürdistan Bölgesi’ne yönelik başlattığı hava harekâtının, Ortadoğu’da ve ülkemizde devam eden kaos ortamını daha da derinleştireceğine şüphe yoktur. Zira hiçbir sorun güvenlikçi savaş politikaları ile ne bugüne kadar çözülmüştür ne de bundan sonra çözülebilecektir. Millî Savunma Bakanlığı (MSB) resmi Twitter hesabından hava saldırılarına ilişkin yapılan ve Taksim saldırısına gönderme içeren açıklamada “hesap zamanı” ibaresinin kullanılması da İstiklal Caddesi katliamı tartışmalarının çoktan boyut değiştirdiğini göstermektedir. Seçim sürecine giren ülkemizde toplumsal tedirginliğin derinleştirilmesi yoluyla “gerilim politikaları üzerinden siyasi ikbal peşinde koşulması” kabul edilemez. Türkiye demokrasisini manipüle edilmiş yeni kaos ortamları ile seçim sürecine götürme teşebbüsüne hiçbir siyasi ve resmi yapılanmanın hakkı yoktur!
Halkların kardeşliğinin bütün zeminlerini yok eden savaş politikalarınıza ve demokratik siyaseti savaş politikalarınızla yok etme girişimlerinize artık son verin!
Yeşil Sol Parti olarak, bütün demokrasi güçlerini “savaşa” karşı “barışa”, “kaosa ve karanlığa” karşı “meşru demokratik haklarını” kullanmaya ve tepki koymaya çağırıyoruz. Ve AKP-MHP iktidarını uyarıyoruz: “Bir an önce savaş politikalarından vazgeçin ve ülkemizi demokratik siyasi zeminden daha fazla uzaklaştırmayın!”
Yeşil Sol Parti Merkez Yürütme Kurulu

PAYLAŞ