Yeşil Sol Parti: Hayır diyenleri korkutamaz, yıldıramazsınız!

Hayır diyenleri korkutamaz, yıldıramazsınız!

İktidarın, referandumdan istediği sonucu almak ve toplumun muhalefet olanaklarını sınırlandırmak için sürdürdüğü gözaltı, baskı ve tutuklamalara her gün bir yenisi ekleniyor. Bu sabah itibariyle de, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) bu operasyonların hedefi oldu.

Gün geçmiyor ki, HDP il ve ilçe yöneticilerine yönelik bir operasyon olmasın, gün geçmiyor ki, muhalif bir örgüte ve yöneticilerine, aktivistlerine yönelik gözaltılar yaşanmasın.

HDP’nin Eş Başkanları, milletvekilleri,  seçilmiş Belediye Eş Başkanları aylardır tutuklular ve parti yöneticileri, bu sınır tanımaz saldırıların, gözaltıların baskısıyla siyaset yapmaya çalışıyorlar.

Dün Bursa’da yine HDP yönetici ve üyelerine yönelik operasyonlarla karşılaşmışken, bugün de HDP ve bileşeni bir partinin yöneticilerine yönelik operasyonla güne uyandık.

ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu ve birçok parti yönetici ve üyesine yönelik bu operasyon da, toplumun bütün muhalif kesimlerine yönelik sindirme ve baskı politikasının ürünüdür.

Bu operasyonlarda gözaltına alınmış, tutuklanmış insanlar bir an önce serbest bırakılmalı ve uzun bir süredir devam eden sindirme ve yıldırma girişimlerine son verilmelidir.

Yeşil Sol Parti olarak;

Siyasi operasyonların hedefi olan herkesi selamlıyor, dayanışma duygularımızı iletiyoruz.

04 Nisan 2017

Eylem Tuncaelli – Naci Sönmez

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Eş Sözcüleri

PAYLAŞ