Yetmedi mi Verilen Canlar?

HDP’nin İzmir İl Örgütü’ne yapılan bu hain saldırıyı lanetliyoruz. Bu saldırı tüm demokrasi, barış, emek, kadın ve ekoloji mücadelesi yürütenlere karşı yapılmıştır.

Bugün İzmir’den hepimizi yasa boğan, dehşete düşüren bir haber aldık. HDP İzmir İl Örgütü binasına gelen bir kişi içeride görevli bir arkadaşımızı katletti, binayı kundaklamaya çalıştı. Parti yetkililerinin açıklamasına göre aylardır bina önüne gelen bir kişi üzerinden provokasyonlar yapılmaya çalışıldığı, yetkililere şikayet edilmesine rağmen devletin güvenlik güçlerinin herhangi bir adım atmadığı ortaya çıktı. Sözün özü bu vahşi saldırı göstere göstere planlandı ve gerçekleştirildi..

Tek adam rejiminin. çoklu kriz sarmalının ve her türlü mafya – derin devlet ilişki ağının sonucu olarak İktidar; başta HDP olmak üzere tüm demokrasi güçlerini, kadın örgüt ve platformlarını,ekoloji aktivistlerini barış mücadelesi verenleri, emek mücadelesi yürütenleri hedef göstererek; milliyetçiliği ve ırkçılığı kışkırtmaya devam ediyor.

Yeşil Sol Parti Kadın Meclisi olarak bileşeni olmaktan gurur duyduğumuz, yan yana omuz omuza mücadele yürüttüğümüz HDP’nin ve HDP Kadın Meclisinin yanında olmaya devam edeceğimizi üstüne basabasa söylüyoruz. Siyasi iktidarın bizleri bu şekilde baskılayamayacağını, yıldıramayacaklarını bilmeleri gerekiyor.

Biz kadınlar gerçek adalet talebimizden bir an bile geri durmayacağız. İktidarın özellikle HDP ve kadınlara yönelik yaptığı suçları her zaman ortaya koyacağız. Bundan asla vazgeçiremeyeceksiniz.

Bugün HDP’ye yapılan saldırıda hayatını kaybeden yoldaşımız Deniz Poyraz’ın yakınlarına ve yoldaşlarına başsağlığı diliyoruz. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin, azmettiricilerinin bir an önce adalet önünde hesap vermesini talep ediyoruz. Demokrasi için, adalet için, insanlık için bunu istiyoruz.

Tüm kadın örgüt ve platformlarını, demokrasi, barış, özgürlük, emek ve ekoloji mücadelesi yürütenleri ve bireyleri HDP’yle dayanışmaya omuz vermeye çağırıyoruz.

Yeşil Sol Parti Kadın Meclisi

PAYLAŞ